Info pre modelky

Pravidlá filmovania amatérskeho porna – povinné čítanie pre modelky/aktérky

Tento text opisuje jednoduché a jasné pravidlá filmovania amatérskeho porna. Samozrejme, pri filmovaní porna profesionálneho platí prevažná väčšina z nich rovnako. Rozdiel je len v oblasti diskrétnosti. Nakoľko tú ako profesionálna pornoherečka neriešiš zrejme vôbec.

Najprv pravidlá filmovania amatérskeho porna

v stručnom prehľade:

  • Presnosť, resp. dochvíľnosť nástupu
  • Financie, včasné účtovanie honoráru
  • Bezpečnosť: prehľad o tom, kde presne som a s kým
  • Neukončenie práce predčasne
  • Zachovanie vlastnej diskrétnosti

V ďalšej časti textu si rozoberieme úplne

detailne pravidlá filmovania amatérskeho porna.

Bod po bode. A zoradené v postupnosti, ako prichádzajú na rad. Od začiatku stretnutia sa s fotografom alebo produkciou, cez osobnú bezpečnosť počas práca a financie. Až po slušné rozlúčenie sa s potenciálom opakovania spolupráce.

Presnosť je výsadou kráľov aj serióznych modeliek

Dochvíľnosť a teda včasný nástup na produkciu (fotenie alebo filmovanie) je to, čím ako modelka urobíš úplne prvý dojem. Až následne si fotograf či producent všíma detaily tvojho výzoru a úpravy. Ak meškáš, prvý dojem si si už pokazila.

Samozrejme, aspoň čiastočne to zachrániš tým, keď mi cestou zavoláš. Aby si ma informovala, že napr. z titulu zápchy, nehody alebo akejkoľvek nepredvídateľnej situácie nestíhaš doraziť presne načas. Vždy je lepšie dať vedieť o meškaní, než čakať, kým ťa produkcia začne zháňať!

Financie sa v zábavnej brandži riešia zásadne vopred

Po prvé, aj tebe samotnej sa bude uvoľnenejšie pracovať s vedomím, že tvoj honorár je vyplatený. Vo výške podľa dohody. A že je bezpečne uložený v tvojej kabelke.

Samozrejme, stáva sa, že produkcia rieši platbu cezo mňa. V takom prípade máš peniaze bezpečne u mňa, pripravené na vyzdvihnutie alebo poslanie na účet. Túto skutočnosť ti však musím potvrdiť JA. Nemôžeš sa nechať od produkcie presvedčiť, že tvoj honorár je vybavený. Verím, že takto podrobne to píšem zbytočne. Ale radšej to napíšem, než by malo prísť k nepríjemnému prešľapu.

Po druhé, pri produkcii erotiky dochádza niekedy (častejšie než v inej brandži) napr. ku konzumácii alkoholu, poťažmo iných látok. Ak pre nič iné, tak už len z tohto dôvodu je lepšie mať finančné záležitosti korektne vybavené skôr, než príde k zábave.

Bezpečnosť modelky je dôležitá aj pre sprostredkovateľa

Miesto výkonu produkcie a teda realizácie fotenia či filmovania je dohodnutá cezo mňa. To znamená, že presne viem, kde sa počas celej produkcie budeš nachádzať. A kde presne ťa mám hľadať v prípade akéhokoľvek problému. (A nemusí ísť hneď o niečo vážne, môžu nastať aj jednoduché technické ťažkosti…)

Preto v momente, keď sa zmení miesto alebo nejaká iná vopred dohodnutá okolnosť produkcie, je v prvom rade v tvojom vlastnom záujme okamžite ma informovať. Mal by som – a je to pre mňa osobne skutočne dôležité – vždy vedieť, kde si.

Podobne by som mal byť vopred produkciou informovaný o tom, kto presne sa realizácie zúčastní. Či ide o produkciu s dvoma účastníkmi – modelkou a fotografom/producentom/aktérom v jednej osobe – čo býva a aj by malo byť štandardom pri amatérskom porne. Alebo ide o záležitosť profesionálnejšieho charakteru a teda produkcie sa zúčastňuje menší alebo väčší štáb. O týchto okolnostiach informujem aj teba ako modelku, samozrejme. A zasa: v prípade, že vidíš výraznú zmenu v realite oproti plánom alebo oproti tomu, aké máš info – treba mi čím skôr dať vedieť.

Zásadne neutekaj z produkcie predčasne

Áno, pravidlá filmovania amatérskeho porna skutočne obsahujú aj toto pravidlo. Uvediem jednoduchý príklad. Jedna z modeliek, s ktorými spolupracujem dlhodobo, má tendenciu čo najskôr fotenie alebo filmovanie ukončiť a odísť. Samozrejme nedovolí si to v prípade, že produkcia má ešte eminentný záujem pokračovať. V takom prípade by sa to asi riešilo aj cezo mňa. Fakt však je, že na rozdiel od ostatných modeliek, ktoré úplne bežne fotia alebo filmujú s tým istým producentom opakovane, v prípade tejto modelky za roky našej spolupráce nikto nemal záujem o opakovanie produkcie.

Pravidlá filmovania amatérskeho porna a diskrétnosť

sú neoddeliteľnými pojmami. Vo svojej hlbokej podstate je diskrétnosť – a to najmä pre teba ako modelku – pravidlom základným. Na posledné miesto sa dostalo aj z toho titulu, že diskrétnosťou sa zaoberám vo viacerých článkoch. A je dosť možné, že niektorý z nich (už) si čítala. Preto ťa len odkážem pre pripomenutie do textu o tom, ako pri produkcii zostať úplne anonymnou.

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *