Info pre modelky

Ako si pri produkcii – fotení, filmovaní atď. – zachovať anonymitu a diskrétnosť

S otázkou ako zostať anonymnou pri fotení, filmovaní alebo pri akejkoľvek inej práci z mojej ponuky sa na mňa obraciate mnohé. Je logické, že najviac ťa to zaujíma v štádiu, keď iba začínaš využívať možnosti diskrétneho privyrobenia, ktoré sprostredkujem. Prinášam preto jasný a zrozumiteľný návod ako na to. A síce nerád, ale predsa len v závere textu aj zopár odstrašujúcich príkladov, ktoré sa môžu prihodiť, ak by si si nedala povedať a tieto moje odporúčania ignorovala.

Moje rady sa, samozrejme, týkajú len diskrétnych, anonymných ponúk. Ak si či chceš byť (oficiálnou) pornohviezdou a fotíš/filmuješ s tvárou a pre profesionálne produkčné spoločnosti, nie je v tomto smere čo riešiť. Vtedy tvoju identitu neskrývaš – naopak. Pokým ti však ide o diskrétnosť a anonymitu, čítaj pozorne ďalej.

Takže ako zostať anonymnou pri diskrétnej práci

Najprv stručne v bodoch, nižšie ich rozvediem podrobne.

  1. Neprezrádzaj o sebe NIČ, ani len skutočné meno.
  2. Vôbec nevyťahuj tvoje osobné doklady.
  3. Nehraj sa počas produkcie s mobilom.
  4. Osobné veci ako doklady, preukazy či mobil drž stále v kabelke.
  5. Kabelku si ber so sebou na toaletu aj do kúpeľne – prosto úplne všade.

Základným pravidlom ako zostať anonymnou,

je nehovoriť fotografovi, producentovi ani nikomu z prípadného štábu či zúčastnených…

… vôbec, ale naozaj vôbec nič o sebe. Ani prvé meno, ani mobil a dokonca ani nick na OnlyFans. Ty si síce môžeš myslieť, že podľa žiadneho z týchto údajov nemôže nikto o tebe nič osobné zistiť. Ale to je práve veľmi naivná domnienka.

Všetko, čo o tebe produkcia * skutočne potrebuje vedieť, je buď v tvojom profile na tejto stránke, alebo som to ja dal produkcii vedieť v mailoch atď. (Apropo, prečítaj si o tom, ako ja osobne garantujem anonymnosť privyrobenia aj napriek existencii profilu.) Tvoje stretnutie s produkciou dohadujem vždy do posledného detailu ja. Tvojou starosťou je len byť v presne stanovenom čase na dohodnutom mieste. Ak sa modelka nevie s produkciou nájsť, vždy jedna alebo druhá strana píše/volá mne a ja navigujem na diaľku. Samozrejme, sú aj výnimočné prípady, kedy som prítomný osobne – vtedy už vôbec nie je v tomto zmysle o čom písať.

* Takto zjednodušene si pre účely tohto blogu nazveme fotografa, režiséra, tvojho spoluúčinkujúceho aj kohokoľvek zo štábu alebo z ľudí, z nejakého dôvodu prítomných pri realizácii produkcie.

Druhým pravidlom ako zostať anonymnou

je ani len nevytiahnuť žiadny osobný doklad z kabelky. Body 2, 3 a 4 zo zoznamu vyššie úzko súvisia:

  • Niekto môže zbadať nejaký tvoj osobný údaj (priezvisko, rodné číslo…), niečo môže zachytiť nejaká kamera.
  • Niekto si môže pri tvojom surfovaní na fb či inde všimnúť nick tvoj alebo niekoho, s kým si často píšeš. A dopátrať sa tvojej identity cez niekoho iného.

Preto je

dôležitou radou k tomu, ako zostať anonymnou,

pravidlo držania všetkých osobných vecí len a len v kabelke a nič nevyberať. Možno jedine zatvorená na toalete po dôkladnej kontrole, že tam nikde nie je kamera. Tak či tak počas produkcie – mimo dohodnutých prestávok, prirodzene – vôbec nemáš čo vziať do ruky svoj mobil. Všetku pozornosť máš venovať práci, za ktorú si platená.

Kabelku si ber so sebou aj na toaletu či do kúpeľne

Aby do nej počas tvojej neprítomnosti nikto nemohol nakuknúť. Navyše, spravidla v nej okrem dokladov, mobilu a iných súkromných vecí máš už aj honorár alebo aspoň zálohu za prácu. A aj tvoje financie si máš a chceš strážiť. Určite ani ty sama nestojíš o to, aby si musela volať políciu a spustiť oficiálne vyšetrovanie, ak by ti nebodaj niečo zmizlo.

Samozrejme, že priamo pri fotení či filmovaní nebudeš kabelku držať v ruke. Ale nemal by byť problém dať ju na miesto, kde na ňu vidíš a máš ju tak pod kontrolou. Navyše táto komplikácia vzniká iba pri produkciách, v ktorých je angažovaný nejaký štáb. Ak ide o fotenie s jediným fotografom alebo o účinkovanie v amatérskom porne s aktérom, kameramanom a režisérom v jednej jedinej osobe – nie je žiadnym problémom ustrážiť si svoje súkromné veci.

Pár odstrašujúcich prípadov z mojej 20-ročnej praxe

Skutočnosť, že pri amatérskej, diskrétnej a anonymnej produkcii (ak si práve na takto nejako formulovanú ponuku reflektovala) nikto nemá prečo poznať ani len tvoje prvé meno, je úplne jasná všetkým zainteresovaným stranám. Viac k tomu ani netreba písať.

Prečo by si však nemala nikomu dávať svoj mobil?

Zvlášť, keď máš – zdanlivo – overené, že sa nedá nikde vygoogliť… Po prvé, nie je googlenie ako googlenie. Ľudia so skúsenosťami vedia na internete nájsť záznamy, ktoré google bežne nezobrazuje. A keď je niekto tzv. vŕtalom alebo je extrémne zvedavý, môže mať známych, ktorí

tvoje mobilné číslo môžu vytiahnuť z nejakej databázy

a spojiť ho s menom, na ktoré je evidované. Nepredpokladám totiž, že máš neevidované číslo, ktoré nie je vôbec na nikoho napísané. No a spojiť ťa s nejakým menom alebo aspoň bonznúť na teba niečo niekomu, kto ťa pozná, je potom už len otázkou jednej správy. Presne toto sa raz podarilo istému právnikovi. Bol slušný a v podstate neškodný. Modelka si však napokon musela zmeniť číslo, pretože ju doslova bombardoval správami. Popravde, niečo tým aj dosiahol a istý čas boli spokojní obaja – začali totiž spolu chodiť. Dlho to však nefungovalo, nakoľko modelka chcela pokračovať v práci, čo jej však on (už) nechcel dovoliť. Vzťah stroskotal, no jeho snaha o kontrolu pokračovala…

Možno si presvedčená o tom, že prezradiť produkcii tvoj nick na OnlyFans je dokonale bezpečné. Že z neho nikto nič nemôže zistiť. Pretože si ho vytvorila anonymne, máš na ňom len fotky bez tváre a nie je na ňom zverejnený žiadny tvoj osobný údaj. A že teda jeho prezradením môžeš iba získať – že sa niekto z produkcie môže stať tvojím plateným odberateľom. Môže. Ale šikovný it technik alebo heker môže byť schopný zistiť napr. ip adresy, z ktorých sa na tento účet najčastejšie niekto pripája. No a jedna z tých ip adries takmer určite bude tvoja. Jasné, je to už výrazne vyšší stupeň digitálnej špionáže. Ale vôbec to nie je nemožné a niečo podobné som tiež už zažil.

Pre toto všetko myslím radu

nedávať produkcii vôbec žiadny údaj o sebe

totálne vážne. A úplne doslovne. Keď si raz produkcia objednala na fotenie “Amatérsku modelku Kleopatru”, tak máš pri práci vystupovať ako “Kleopatra” a hotovo. Nikto nemá dôvod pýtať sa ťa, či máš naozaj 165 cm alebo či si skutočne z Bratislavy, ako to máš uvedené v profile. Či študuješ alebo pracuješ, či ťa živí tento džob alebo robíš aj niečo iné atď., atď. Môže sa to zdať ako bežná spoločenská konverzácia. Ale pokojne

to môže byť nenápadným zbieraním informácií o tebe.

Ktoré po ich pospájaní vytvoria stopu a tá niekoho dovedie niekam, kam si to určite neželáš.

Pri našom kontakte cez messenger a/alebo cez facebook radím nasledovné. Pokojne si ma pridaj medzi priateľov (alebo schváľ moju žiadosť). Mojich priateľov nikto nevidí a účet mi, vďakabohu, doteraz nikto nenabúral. Okrem dvojstupňového zabezpečenie používam aj veľmi zložité heslo a mením ho bezmála každý mesiac. Neodporúčam však lajkovať či komentovať čokoľvek moje. Pretože to už je viditeľné verejne a niekto môže začať pátrať, ako sa poznáme. Nie u mňa – odo mňa absolútne žiadne podobné info nikto nedostane. Fungujem v tejto brandži dvadsať rokov a viem, čo a ako robím. Naopak, priamo do teba môže niekto začať vŕtať. A ty sa môžeš zľaknúť. Možno nič neprezradíš, ale načo sa vôbec vystavovať takémuto nepríjemnému pocitu. Jedna moja dlhoročná a dobrá kamarátka by presne o tomto vedela rozprávať celé hodiny…

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *